מרבית עבודות ההדמייה שאנחנו כחברת הדמיות מכינים, הם הדמיות של נכסים חדשים – בתים, מבנים, דירות, נכסים מסחריים, משרדים וכו'. 

עם זאת, ישנם לא מעט מקרים שבהם אנחנו מכינים הדמיות גם לנכסים קיימים, וזאת מכיוון שגם נכסים קיימים יש צורך לעיתים קרובות לשווק.

ישנם כמה תרחישים של הכנת הדמיות למבנה קיים. התרחיש הראשון, הוא בעצם תרחיש של שדרוג של המבנה. למשל – תוספת קומות, תמ"א 38, פינוי בינוי וכו'. במקרים כאלו, למעשה מדובר בתהליך דומה למבנה קיים, רק שחלק מסויים מהמבנה כבר קיים.

לעומת זאת, במקרים אחרים אין שדרוג של המבנה ברמה ההנדסית, והשינוי היחיד הוא שיפוץ, חלוקה מחדש וכו'.

הצגה של "לפני" ו"אחרי"

הדגש הראשון שקשור להדמיות של נכס קיים, הוא שלעיתים קרובות ירצו היזמים להציג את המצב הקיים לעומת המצב החדש.

כלומר, אנחנו בתור חברת הדמיות נדרשים למצוא זווית מחמיאה וטובה שבה ניתן לצלם את הנכס הקיים, ולהכין בזווית זהה הדמיה של המבנה החדש.

הדמיה שלא מציגה את המצב הקיים, לא תמחיש את השינוי שהולך לקרות, ולכן כמעט תמיד תתבצע בהדמיות של מבנה קיים שעובר שיפוץ.

וריאציות של הנכס

דרישה יחסית נפוצה שאנחנו מקבלים מיזמים של נכסים קיימים, היא להציג מספר וריאציות של הנכס. זה נכון הן להדמיות פנים והן להדמיות חוץ.

הדבר הזה נובע מכך שלעיתים קרובות השיפוץ של הנכס יתחיל רק עם מציאת קונים חדשים או שוכרים. כלומר, ההדמייה היא חלק מתהליך השיווק של הנכס המחודש ובעת הכנת ההדמייה עוד טרם ברורה זהות הלקוח.

לכן, קורה לנו במקרים רבים להכין הדמיה של נכס אחד בתצורה שונות – לדוגמא, בית מלון, אבל גם בניין משרדים וגם מבנה משולב עם מסחר.

זה נכון גם לגבי הדמיות פנים – שבהן הוריאציות השונות עשויות להמחיש ללקוח את הפוטנציאל האפשרי של החלל למטרות שונות.

מבחינת עלויות, העלות של יצירת וריאציה, במיוחד כשהיא מבוססת על קונספט כללי ולא תכנון מפורט, היא יחסית פשוטה וזולה, מה שמאפשרים ליזמים לייצר גרסאות רבות שכאלה.

מידול לעומת עריכת תמונה קיימת

לעיתים, כשמדובר בנכס קיים שהשינויים שהוא עובר אינם גדולים, קיימת אפשרות לבצע הדמיה של חלק מהמבנה או החלל, ולשתול את ההדמייה החלקית הזו בתמונה קיימת.

זה רלוונטי לרוב ללקוחות שמעוניינים לחסוך בעלויות, אך גם קורה לפעמים כשהלקוח מעוניין להראות רק את השינוי המדויק שייעשה, בלי להראות הדמיה שבבסיסה "מיטיבה" עם המבנה (זה מוזר להוסיף בהדמיה מזגנים ישנים, כבלים בולטים וכו').